Słownik języka polskiego 2019

mniej niż 1 minut(y)

Słownik języka polskiego zbudowany na bazie treści udostępnionych w serwisie sjp.pl. Darmowy, legalny i wystarczająco solidny.

Statystyki

Cecha Wartość
Rozmiar: 8,1 MiB (8 472 696)
Ilość słów: 149 500
Odmiany: Tak (także z sjp.pl)
Okładka: Tak (autor: aleks)
Wersja: 1.0 (beta stabilna)
Aktualizacja bazy: 04 IX 2019

Link do pobrania: SJP2019.mobi

Co dalej?

Aktualizacja słownika pojawia się po raz pierwszy od grudnia 2017 roku. Format MOBI 6 nie rozwija się już, więc technicznie to taki sam twór jak poprzednio. Baza odmian wciąż jest niedoskonała, ale prace nad jej zoptymalizowaniem posuwają się do przodu. W kolejnej wersji, na którą nie każę czekać tak długo, powinno to być już rozwiązane znacznie lepiej.

Niestety przygotowanie takiego słownika zajmuje ok. 50–60 godzin, niezależnie od parametrów komputera i łącza internetowego, zaczynając od pewnego przyzwoitego minimum – na bardzo starej maszynie to może potrwać nawet i miesiąc (pobieranie i przetwarzanie haseł), albo wcale nie skończyć się pomyślnie (ograniczenia kindlegena).

Ten wpis jest roboczy (ale w pełni wartościowy) i zostanie rozwinięty, jeśli ktoś zdecyduje się na przetestowanie słownika i zgłoszenie uwag. Dobrze by tym razem test obejmował inny zestaw słów niż ten zaprezentowany w starszych artykułach nt. słownika.

Tagi:

Kategorie:

Ostatnia aktualizacja:

Komentarze (32)

  Jarod32

Dziękuję za „zrobienie” i udostępnienie. Jak dla mnie wystarczający, działa jak trzeba. Pozdrawiam

Odpowiedz
  temp

Jaki może być powód, że nie widzę komentarzy lub widzę tylko ostatni, albo kilka ostatnich? Czy można się spodziewać SJP na Pocketbook'a? Może ktoś już pytał, ale ja tego nie widzę z powodów jak wyżej.

Odpowiedz
  Athame

Wszystkie komentarze są widoczne – tylko licznik się rozregulował ;)

Nie posiadam żadnego PocketBooka i nie sprawdzałem jaki jest tam teraz format słownikowy. Wcześniejszą wersję SJP (ok. 3 lat temu) przygotowałem dla PocketBooków, a przetestowali ją m.in. Cyfranek (Słownik języka polskiego dla czytników PocketBook) i asymon (komentarze pod wpisem: SJP dla Kobo i PocketBook). Nie wiem czy nadal działają w obecnej wersji softu dla PocketBooków.
Od tamtego czasu nie planowałem aktualizacji słownika, ze względów takich jak: marna dokumentacja formatu, brak urządzenia testowego itp., ale mogę to przemyśleć przy którejś z kolejnych wersji.

Odpowiedz

Dodaj komentarz