Słownik języka polskiego 2019

mniej niż 1 minut(y)

Słownik języka polskiego zbudowany na bazie treści udostępnionych w serwisie sjp.pl. Darmowy, legalny i wystarczająco solidny.

Statystyki

Cecha Wartość
Rozmiar: 8,1 MiB (8 472 696)
Ilość słów: 149 500
Odmiany: Tak (także z sjp.pl)
Okładka: Tak (autor: aleks)
Wersja: 1.0 (beta stabilna)
Aktualizacja bazy: 04 IX 2019

Link do pobrania: SJP2019.mobi

Co dalej?

Aktualizacja słownika pojawia się po raz pierwszy od grudnia 2017 roku. Format MOBI 6 nie rozwija się już, więc technicznie to taki sam twór jak poprzednio. Baza odmian wciąż jest niedoskonała, ale prace nad jej zoptymalizowaniem posuwają się do przodu. W kolejnej wersji, na którą nie każę czekać tak długo, powinno to być już rozwiązane znacznie lepiej.

Niestety przygotowanie takiego słownika zajmuje ok. 50–60 godzin, niezależnie od parametrów komputera i łącza internetowego, zaczynając od pewnego przyzwoitego minimum – na bardzo starej maszynie to może potrwać nawet i miesiąc (pobieranie i przetwarzanie haseł), albo wcale nie skończyć się pomyślnie (ograniczenia kindlegena).

Ten wpis jest roboczy (ale w pełni wartościowy) i zostanie rozwinięty, jeśli ktoś zdecyduje się na przetestowanie słownika i zgłoszenie uwag. Dobrze by tym razem test obejmował inny zestaw słów niż ten zaprezentowany w starszych artykułach nt. słownika.

Tagi:

Kategorie:

Ostatnia aktualizacja:

Komentarze (28)

Dodaj komentarz