O słuchowisku „Chrzest ognia”

2 min.

Dnia 14-tego lutego, w święto zakochanych, ukazała się bardzo długo oczekiwana premiera słuchowiska „Chrztu ognia”, realizacji w postaci słuchowiska trzeciej części cyklu „wiedźmińskiego” autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, produkcji Fonopolis pod patronatem wydawnictwa SuperNOWA. Zainteresowanym, fanom twórczości Sapkowskiego, oraz produkcji Fonopolis, przyszło czekać przeszło dwa lata na kolejne zrealizowanie słuchowisko. Początkowo premiera miała odbyć się pod koniec 2016 roku. Jednak trzecia część dopiero 1,5 roku później od tego momentu ujrzała światło światło dzienne.

Zachęcam wszystkich do sięgnięcia po to dzieło, które z co najmniej bardzo dobrej części trzeciej cyklu, w zależności od gustu i opinii, bazując na poprzednich wydanych jako słuchowiska częściach, czyni dzieło prawdopodobnie wybitne, zapewniające solidną porcję dobrej rozrywki. Warto wydać te kilkadziesiąt złotych i wesprzeć tego typu inicjatywy w zamian za kilkanaście godzin (dokładnie 14 h i 3 min) karmienia zmysłu słuchu kunsztem kilkudziesięciu aktorów, oraz jak zwykle klimatycznej muzyki Adama Skorupy w tle.

Front płyty Pudełko z płytami

Po wydanych przez Andrzeja Sapkowskiego powieściach z uniwersum świata Wiedźmina Geralta, po bardzo dobrych trzech odsłonach gry komputerowej, w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie także nieco bardziej udanej od poprzedniej odsłony serialu telewizyjnego, świat „wiedźmiński” uzupełniają kolejne „superprodukcje” Fonopolis, które w pełni zasługują na miano „superprodukcji”.

Słuchowisko to już jedna z wielu podobnych produkcji w postaci słuchowisk od Fonopolis. Na rozkładzie producent ma już poprzednie dwie części cyklu wiedźmińskiego, czyli część pierwszą „Krew Elfów”, oraz drugą „Czas Pogardy”, oba tomy opowiadań, również ze świata wiedźmina, a  także również autorstwa Andrzeja Sapkowskiego „Trylogię Husycką”, przez wielu uważaną za dzieło nie gorsze, a przez wielu lepsze, niż sam cykl wiedźmiński. Po drodze na nagrania w studiu załapała się także wydana poza głównym trzonem cyklu wiedźmińskiego powieść „Sezon Burz”. Pozostały jeszcze dwa tomy z głównej części cyklu do zrealizowania. Wiele wskazuje na to, że one także doczekają się realizacji. Piszę o tym w trybie przypuszczającym, ponieważ do niedawna wciąż nie było to takie oczywiste. Wydawca jednak wspomina na swoim profilu facebook’owym Fonopolis, że nagrania do czwartej części wiedźmińskiego cyklu, czyli „Wieży Jaskółki”, już się rozpoczęły i zrealizowano już ponad godzinę nagrań.

Kadr z gry

Sprzedawca, fonopolis.pl, oferuje najnowszą zrealizowaną część „Wiedźmina” w postaci plików mp3 do pobrania w cenie 39,99 zł, oraz na płycie CD w cenie 44,99 zł. Nie jest to cena powalająca, zwłaszcza za fizyczną wersję, czyli płytę CD, która może dołączyć do domowej biblioteki dla lubiących kolekcjonowanie. Po bardziej szczegółowe informacje odsyłam na profil facebooka, gdzie producent dzieli się informacjami na temat postępów w produkcji, a także bezpośrednio na stronę producenta.

PS  W żadnym wypadku nie jest to komercyjna promocja. Jest to promocja fana „superprodukcji” Fonopolis i twórczości Andrzeja Sapkowskiego, który pierwszy raz z twórczością tego autora zetknął się wiele lat temu, a rzeczywistość nie pozwala mu o niej zapomnieć, obdarowywając co rusz to kolejną realizacją bazującą na wiedźmińskim uniwersum i innej twórczości pana Sapkowskiego.

PPS  Szczególnie polecam na długie, zwłaszcza samotne wyprawy samochodem w dłuższe trasy. Czas minie nam zdecydowanie szybciej i przyjemniej ;)